گلهای لاله اقدمی

گلهای لاله اقدمی (گل‌های لاله در روستای اسپره‌خون تبریز)

,

گلهای لاله اقدمی انقدر زیبا هستند که  با وجود آنکه فصلی است و عمر آنها در هر سال کوتاه است ولی افراد زیادی را برای بازدید جذب می کند .

این باغ بسیار زیبا توسط آقای صادق اقدمی شهروند خوش ذوق تبریزی ایجاد شده است و در این باغ به پرورش گلهای لاله و نرگس و زعفران و انواع گلهای پیازدار می پردازد .

آقای اقدمی ابتدا در حیاط منزل خود در تبریز اقدام به پرورش گلها گرفت و پس از مدت زمان کوتاهی او و گلهایش مشهور شدند و افراد زیادی برای بازدید به این مکان میرفتند ولی با توجه به اینکه موقعیت و مکان آنجا برای این کار مناسب نبود در سال 1396 در روستای اسپره‌خون در حدود 30 کیلومتری تبریز باغی درست کرد و مجموعه خود را بزرگتر کرد .

 

این مجموعه با تلاش و زحمات شخصی آقای اقدمی بدون حمایت خاص از طرف مسوولین ایجاد شده و در باغ به روی گردشگران باز است تا برای دقایقی هم شده از فضای این باغ و گلهای آن لذت ببرند .

بهترین زمان بازدید :

بهترین زمان بازدید از این باغ اردیبهشت ماه و به خصوص اواسط اردیبهشت ماه است و افراد زیادی برای بازدید و گرفتن عکس در این مکان حاضر می شوند .

مسیر دسترسی :

از سمت میدان بسیج و سه راهی اهر در تبریز به سمت باسمنج می روید .

از داخل باسمنج وارد مسیر این روستا می شوید .

ابتدا از روستای هروی و سپس بیرق رد می شوید و بعد از پشت سر گذاشتن روستای لیقوان به روستای اسپره‌خون یا سفیده‌خوان میرسید و در این روستا از هرکسی سوال کنید باغ لاله ها را به شما نشان خواهند داد .

راستی در این مسیر به سمت باغ ، طبیعتی جالب و البته ویلاهای لوکس را مشاهده خواهید کرد و از لیقوانی عبور خواهید کرد که پنیرش شهرتی حتی فراتر از ایران دارد .

 

تصاویر زیر اختصاصی سایت ایرانگردی است و لطفا در صورت استفاده از تصاویر به باغ گلهای لاله اقدمی اشاره شود

 

گلهای لاله اقدمی گلهای لاله اقدمی گلهای لاله اقدمی گلهای لاله اقدمی گلهای لاله اقدمی گلهای لاله اقدمی گلهای لاله اقدمی گلهای لاله اقدمی گلهای لاله اقدمی گلهای لاله اقدمی گلهای لاله اقدمی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *