بیمارستان زهرای مرضیه اصفهان

بیمارستان زهرای مرضیه اصفهان

, ,

در ادامه معرفی بیمارستانهای اصفهان این بار به معرفی بیمارستان زهرای مرضیه اصفهان میپردازیم .

 

آدرس و راه های ارتباطی :

آدرس : اصفهان ، میدان قدس، ابتدای خیابان علامه مجلسی ( آدرس یابی آنلاین )
تلفن : 6061 3445 (31) 98+

ایمیل : zmh.edr@gmail.com

بیمارستان زهرای مرضیه اصفهان

 

معرفی بخش های مختلف بیمارستان زهرای مرضیه اصفهان :

بخش های بستری :

همودیالیز

بخش همودياليز اين مركز با 21 دستگاه دياليز پيشرفته به بيماران سرويس دهي می‌كند. كادر مجرب و آموزش ديده اين مركز همراه با فضای آرام محيط دياليز، مناسب براي افرادی است كه نياز به خدمات دياليز به صورت فوری يا مزمن دارند. اين مركز همه روزه (به جز روز های جمعه) در سه شيفت از ساعت 23-7 مشغول فعالیت می‌باشد و در صورت نياز فوری بيماران بستری در بخش ها در شيفت شب (بصورت آن كال) به ارائه سرويس می‌پردازد. پذيرش بيماران از طريق واحد بيماری هاي خاص معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكی اصفهان صورت می گيرد.

همودیالیز بیمارستان زهرای مرضیه اصفهان

داخلی قلب

بخش داخلی قلب در طبقه اول ساختمان شماره 3 و در مجاورت بخش CCU واقع شده كه دارای 10 تخت بستری بوده كه از اين تعداد 2 اتاق دو تخته و 1 اتاق سه تخته و 3 اتاق يك تخته می باشد و همچنین ارائه خدمات اکو و تست ورزش در مجاورت بخش انجام می گردد.

اورژانس سرپایی

اين بخش در طبقه همکف ساختمان شماره 6 بيمارستان و دارالشفاء حضرت زهرای مرضيه واقع شده و آماده ارائه خدمات سرپایی به مراجعین می‌باشد.

داخلی و جراحی مردان

بخش داخلی در طبقه دوم ساختمان شماره 5 و در مجاورت بخش CCU واقع‌ شده كه دارای 23 تخت بستری بوده كه از اين تعداد 5 اتاق سه تخته و بیشتر و 7 اتاق یک‌ تخته و 1 اتاق ایزوله می‌باشد. بيمارانی كه در این بخش بستري مي گردند شامل بیماران داخلی مي باشد.

زنان و زایمان 

داخلی و جراحی زنان 

بخش جراحی در طبقه دوم ساختمان شماره 4 واقع شده كه دارای 27 تخت بستری مي باشد. بيماراني كه در این بخش بستري مي گردند شامل بیماران داخلی و جراحي زنان مي باشد.

زایشگاه 

در طبقه اول ساختمان شماره 4 بیمارستان و دارالشفاء حضرت زهرای مرضيه  در مجاورت بخش نوزادان و NICU واقع شده و با 9 تخت فعال و تجهیزات مدرن و پزشکان و ماما های مجرب به بیماران به صورت شبانه روزی خدمات رسانی می نماید. در این بخش کلیه اقدامات و مراقبت های زایمان از جمله : زایمان طبیعی، زایمان فیزیولوژیک، زایمان بدون درد، پره اکلمسی، سرکلاز و … انجام می شود. ضمناً در زایشگاه، یک اتاق جهت زایمان در آب تجهیز گردیده است. این مرکز دارای لوح تقدیر دوستدار کودک از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.

مامایی

بخش مامایی  در طبقه اول ساختمان شماره 5 بيمارستان قرار دارد و با 27 تخت فعال به ارائه خدمت به بیماران می پردازد. این بخش با در اختیار داشتن پزشکان متخصص زنان و کادر پرستاری و کارشناسان مامایی در هر شیفت به مراجعه کنندگان خدمات رسانی می کند. موارد بستری در این بخش شامل بیمارانی با اعمال جراحی هیسترکتومی، سزارین، زایمان طبیعی، حاملگی خارج از رحمی، کیست تخمدان و…. می باشند.

خدمت پیراپزشکی

واحد دندانپزشکی

كلينيك دندانپزشكی بيمارستان  زهرای مرضیه اصفهان  در رشته هاي عمومی و تخصصي دندانپزشكي از سال 69 شروع به كار کرده است و هم اكنون نيز با امكانات مجهز در تمام ايام هفته ( به جز روزهای تعطیل ) و در دو شيفت صبح و عصر با تعيين وقت قبلي در خدمت مراجعين محترم مي باشد. در حال حاضر تقريباً كليه درمان هاي عمومی و تخصصی دندانپزشكی ، ايمپلنت و … قابل انجام بوده و خدمات سرپايی با بهترين كيفيت ارائه می شود .

 

واحدهای پاراکلینیکی
تصویربرداری

رادیولوژی
اين بخش با دارا بودن بهترين و مدرن ترين دستگاههاي دیجیتال راديوگرافي توانايي انجام تمامي راديوگرافي هاي روتين و تخصصي با كارشناس مجرب دارا مي باشد. اين بخش در سه شيفت صبح، عصر و شب فعال مي باشد.

سی تی اسکن
• اين بخش با دستگاه سي تي اسكن ساده و تک اسلایس دستگاه شیمادزو توانایی انجام سي تي اسكن هاي روتين با تزریق و بدون تزریق را دارا می باشد . دارا می باشد . اين بخش در طبقه همکف ساختمان شماره 3 قرار دارد و در دو شيفت صبح و عصر فعال مي باشد.

ماموگرافی
ماموگرافی، تصويربرداری از نسج نرم پستان توسط اشعه x جهت تعيين وجود توده هاو کيست ها و… امروزه جهت بررسي های پيشگيرانه در بيماريهای زنان روش استاندارد جهت بررسی پستان در زنان بالای 40 سال انجام ماموگرافی ساليانه می باشد.

سونوگرافی
در قسمت سونوگرافي با افزايش اتاق هاي سونوگرافي به دو اتاق و افزايش پزشكان متخصص كه توانائي انجام انواع سونوگرافي ها و داپلر را نيز دارا مي باشد باعث شده كه بيماران وقت كمتري منتظر انجام كار خود بمانند. پزشكان متخصص راديولوژي انواع بيوپسي ها زير گايد سونو و سي تي را در اين مركز انجام مي دهند.

تراكم استخوان (BMD)
• اين مركز با بهره گيري از پيشرفته ترين دستگاه بررسي تراكم استخوان (BMD) به بررسي و تشخيص پوكي استخوان و ارزيابي تراكم استخوان با پيشرفته ترين روشهاي علمي می پردازد.

گرافی دندان (OPG)
در اين مركز گرافی های دندانی از قبیل گرافی پانورامیک دیجیتال و لترال سفالومتری دیجیتال و پری اپیکال، بایت وینگ و گرافی تخصصی مفصل تمپرومندیبولار.

داروخانه

داروخانه شامل دو بخش داروخانه سرپایی و بستری است . داروخانه در طبقه همکف ساختمان شماره 1 واقع شده است . داروخانه سرپایی از بدو راه اندازی دارالشفاء حضرت زهراي مرضيه (س) فعاليت خود را آغاز نموده و توسعه یافته است که به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به مراجعین محترم مي باشد. طرف قرار داد اين داروخانه بيمه های خدمات درمانی، تأمين اجتماعي، نيروهای مسلح و بسياری از بيمه های تكميلی می باشد. اين داروخانه علاوه بر كليه داروهای مورد نياز مراجعين، حاوی لوازم بهداشتی و تجهيزات پزشكی می باشد.

داروخانه بیمارستان زهرای مرضیه اصفهان

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *